2. kolo malo hladký priebeh, až taký, že za prvú hodinu bolo po dotáciách.
Poďme si to zhrnúť: 1. 12.2015 bolo spustené prvé kolo dotácií. Vyčerpané v závislosti od krajov v priebehu 3-4 dní. Následne sme dostávali informácie sa otvára 2. kolo s väčšími zdrojmi najskôr 1. januára, potom 8. januára, potom 18. 25., …. až prišiel 1.2.2016.

Druhé kolo bolo otvorené okolo 12.00 naobed, začali sa registrácie a v závislosti na regiónoch v priebehu 1 hodiny boli zdroje vyčerpané.

Každý z investorov, zhotoviteľov vie, že projekty vykurovania, tepelných čerpadiel či FVE sú dlhodobé, vyžadujú si čas, úsilie a námahu, je skvelé, ak aj štát podporí OZE dotáciami, ALE: ak čakáte na dotáciu niekoľko mesiacov a po 1 dni sú PREČ, tak mali by sme si dať otázku na to, prečo?

Prečo sa opäť hráme na kolá s dotáciami? prečo dávame termíny tam, kde nie sú potrebné? Pozrime si príklad z neďalekého Rakúska – dotácie sú nárokovateľné po celý rok. Nie sú termínované, nie sú limitované.

Školenia, ktoré sme absolvovali sú už pomaly 2 roky za nami a ani dnes nie je isté, či ich využijeme, pretože ak nebudeme v správnu chvíľu  “ na internete“, zákazníci sa nedostanú k podpore.

3 roky príprav na dotácie zo strany štátu a výsledok je taký, že existuje väčšia skupina nespokojných zákazníkov ako spokojných a stačilo na to 2 mesiace.

Chceme veriť, že neexistujú žiadne dodávateľské či iné prepojenia na SIEA, ktoré by boli prioritizované pri žiadostiach o dotácie, aj keď ako sa vraví – na SLOVENSKU je všetko možné.

Plynulá premávka je lepšia ako s niekoľkými zastávkami/prekážkami, možno by toto cestné pravidlo nebolo zlé aplikovať aj na zelenú domácnostiam.